Kúpou lacnej zimnej zmesi do ostrekovačov riskujete

Také vozidlá musia umývači v KV Detail čistiť špeciálne. V prípade silnejšieho poškodenia musia čelné sklo dokonca opatrne strojovo preleštiť. Je to pomerne náročný úkon pre riziko, aby vplyvom prehnaného leštenia na skle nevzniklo zaoblenie, tzv. "lupa". Z laku vozidla sa toto škaredé poškodenie odstraňuje pomocou leštičky jednoduchšie. "Podčiarknuté a zrátané, kúpou lacnej zimnej zmesi do ostrekovačov môžete krátkodobo ušetriť pár centov či eúr, avšak odstránenie dôsledkov používania agresívnych zmesí stojí desiatky, v extrémnych prípadoch stovky eúr!" hovorí majiteľ autoumyvárne KV Detail Andrej Korbel. Téme agresívnych zimných zmesí sme sa už v sekcii poradňa venovali v článku Nemŕzka do ostrekovačov môže byť riziko pre lak a plasty.

Aké je riešenie? Ktorú zmes odporúča renomovaná autoumyváreň KV Detail?

Veľmi dobrú skúsenosť majú v posledných rokoch s osvedčenou nemeckou značkou Sonax. Zmes nielen že sklá účinne čistí, navyše je veľmi bezpečná aj k materiálom na vozidle (lak, sklá, chrómové a plastové časti). Bonusom je, že je priateľská aj pre vosky, nano-ochrany laku a tiež pre tzv. "tekuté stierače". V spomínanej autoumyvárni sa ju rozhodli dolievať ako bonus vrámci prebiehajúcej Jesennej akcie zameranej na kvalitnú prípravu vozidla na zimnú sezónu.

V prípade, že chcete špičkovú zimnú zmes objednať sami, navštívte e-shop oficiálneho distribútora Sonax na www.sonax.sk a máte garanciu, že dostanete 100% originálny produkt.