Základné zistenie odborníkov z KV detail je:

Často sa stáva, že zákazník u nás absolvuje väčší program s voskovaním alebo aplikáciou polyméru. Z toho je zrejmé, že na aute mu záleží. No následne ho pre krátkosť času ide umývať sám na samoobslužnej umyvárni. A tu robia mnohí aj oza veľké chyby. Rozhodli sme sa teda spísať pár tipov & trikov.

1. rada - nepoužívajte aktívnu penu!

Špeciálne ak máte auto navoskované. Aktívne peny na samoobslužných autoumyvárňach sú práve kvôli bezdotykovej technológii umytia často veľmi agresívne. Natoľko, že dokážu spôsobiť fľaky na chrómových lištách, maske alebo diskoch - najmä ak sú tie ešte rozhorúčené. K pH-neutrálnosti majú veľmi ďaleko. Odporúčame ich nepoužívať vôbec, ani na nevoskované auto.

Ako odstrániť zaschnutý hmyz z prednej časti auta bez použitia aktívnej peny? Použite rovno režim šampónovania. Wapkou aplikujte šampón na celé auto a nechajte ho chvílu pôsobiť. Následne bližším priložením wapky, vďaka silnému tlaku zaschnutý hmyz zväčša povolí. Ak nie, proces so šampónovaním opakujte. Radšej 2x šampón, než raz aktívna pena!

2. Nikdy nepoužite spoločnú kefu!

Za žiadnych, skutočne ŽIADNYCH okolností neumývajte auto ich kefou. Na samoobslužných autoumyvárkach je určená na čistenie kolies. Je v nich množstvo špiny, najmä brzdného prachu, ktorý sa správa k laku ako brusivo. Po takom umytí na karosérii celkom iste nájdete škrabance! Opatrní buďte aj na kolesách, najmä ak máte čierne alebo lakované disky, škrabance sú raz-dva na svete. Najlepšie je poradiť vám, aby ste s tou kefou nečistili nič :)

3. Používajte vlastné veci

Ak to prevádzkový poriadok danej autoumyvárne povoľuje, majte vlastné špongie. Najlepšie dve, jednu na karosériu a jednu na kolesá. Hodí sa aj sušiaci uterák na dosušenie, pretože nie každá autoumyváreň má skutočne demineralizovanú vodu a na slnku počas teplých dní môže vzniknúť vodný kameň. Áno, stalo sa to, viackrát sme takéto autá leštili. TIP - hodí sa aj samostatná mikrovláknová utierka, ktorou vysušíte zádverie.

4. Dávajte na auto vosk či polymér

Vosk alebo polymér zabezpečia, že auto sa bude jednoduchšie umývať. Pokiaľ máte navoskované auto, prípadne máte na laku akúkoľvek inú ochranu (sealant, polymér, keramiku, ..), špina ide dole oveľa lahšie ako na autách, ktoré ochranu laku nemajú. Odporúčame preto na lak pravidelne aplikovať ochranu. Aspon 2x ročne. Máme xy vlastných skúseností a tiež skúseností našich klientov - navoskované autá im stačí umyť iba tlakom čistej vody. Bez aktívnej peny, bez šampónu.

5. S hadicami opatrne

Pri umyvání buďte opatrní aj na prívodnú hadicu od wapky. Ideálne jednou rukou držať pištol wapky a druhou hadicu. Nedovoľte, aby sa šúchala či búchala o auto.