Prešovský kraj sa cez víkend zapísal do policajných štatistík hrubým písmom. Práve uplynulý víkend totiž na jeho cestách policajné hliadky len počas troch dní chytili piatich vodičov, ktorí spoza volantu "nafúkali" viac ako dve promile. Traja spôsobili nehodu, dvoch zastavila hliadka skôr, než stihli sebe alebo niekomu inému ublížiť.

Mladosť znamená nezodpovednosť? Niekedy žiaľ áno

Policajti sa zrejme nestačili čudovať, keď postupne na cestách v Prešovskom kraji odchytili piatich na mol opitých vodičov. Na svojom FB profile polícia zverejnila aj viac detailov, z ktorých občas tuhne krv v žilách. Najmä ak si človek uvedomí, že sa možno ani zďaleka nepodarilo chytiť všetkých podnapitých vodičov. Tu je päť najväčších previnilcov víkendu.

1. V piatok večer šoféroval 24-ročný muž auto v Starej Ľubovni. Pri prechádzaní pravotočivej zákruty, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, v dôsledku čoho dostal šmyk, zišiel mimo vozovku a narazil do dopravnej značky aj do budovy. Výsledok dychovej skúšky – viac ako 3,5 promile! Výsledok pre vodiča? Cela policajného zaistenia a vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

2. V sobotu ráno v Prešove, 22-ročný vodič nevenovaním sa plne vedeniu vozidla a neprispôsobeniu rýchlosti stavu a povahe vozovky zišiel z cesty, narazil do stĺpu verejného osvetlenia pred rodinným domom a následne do stromu. Výsledok dychovej skúšky – viac ako 2,5 promile! 

3. V sobotu v čase obeda šoféroval 20-ročný vodič  auto bez predchádzajúceho súhlasu majiteľa vozidla od obce Hozelec do Popradu. V dôsledku nevenovaniu sa vedeniu auta narazil do obrubníka mosta a ostal stáť na ceste. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota viac 2,3 promile. Škoda bola vyčíslená na 1200,- Eur. Tento vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia a po vytriezvení mu bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie od vplyvom návykovej látky a pre prečin neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.

4. Sobota večer v Lemešanoch. Kontrola 46-ročného vodiča hliadkou PZ skončila s výsledkom dychovej skúšky viac ako 3,2 promile! Vodič putoval do cely policajného zaistenia a po vytriezvení mu bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

5. Nedeľa, krátko poobede, šoféroval 26-ročný vodič auto cez obec Sveržov smerom na obec Gaboltov. V dôsledku jeho nekoordinovanej jazdy ho zastavila hliadka PZ. Výsledok dychovej skúšky potvrdil očakávané. Viac ako 2,5 promile! Vodič trávi čas triezvenia v cele policajného zaistenia a poverený príslušník PZ v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

zdroj: Polícia SR