BBC chce reláciu už v budúcom roku obnoviť a momentálne hľadá nových moderátorov. V britských médiách bolo zverejnené aj meno Rowan Atkinson (predstaviteľ Mr. Beana).

Ako s natočeným materiálom BBC naloží sa momentálne nevie. Formát, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí ale nečakajme. Chýbať budú vstupy zo štúdia, ktoré spájali jednotlivé časti, krátke správy alebo rubrika celebrita v aute za rozumnú cenu. Tieto zábery sa natáčajú až nakoniec, pár dní pred odvysielaním celej epizódy. Čo neuvidíme už vieme, poďme sa radšej pozrieť na čo sa môžeme tešiť. Okrem testu Subaru WRX STi a Volkswagenu Golf R sú natočené aj dva závody v štýle Top Gearu. V prvom bude trojica porovnávať kabriolety Fiat 124 Spider, MGB GT a Peugeot 304 Cabriolet. V druhom nás čaká hľadanie najlepšieho jazdeného SUV.  

Noví moderátori

Top Gear ako taký aj napriek odchodu všetkých troch moderátorov nekončí. BBC chce reláciu už v budúcom roku obnoviť. Niet sa čomu čudovať, veď na obrazovkách televízie beží od roku 1977. Momentálne sa v televízii diskutuje o nových moderátoroch. V britských médiách boli nedávno zverejnené mená ako Angela Ripponová (moderátorka pôvodného Top Gearu), Steve Coogan (britský moderátor) alebo Rowan Atkinson (predstaviteľ Mr. Beana). Podoba súčasného Top Gearu končí a môžeme len hádať, aká bude nová. Nevylučuje sa ani návrat k pôvodnému formátu a serióznemu testovaniu automobilov.