Na trh by mal tento rok prísť elektrický športový sedan Porsche Taycan. Prvé výlučne elektrické sériovo vyrábané Porsche. Pre petrolheadov je Porsche jedným zo svätých grálov, preto predstavenie elektrického modelu mnohí nebrali príliš s dôverou. Mnoho z nich tiež vyhlasovalo, že toto je začiatok konca spaľovacích motorov. Klaus Zellmer, šéf severoamerickej divízie Porsche, to však vidí ináč.

Podľa neho je síce rozmach elektromobilov jasný, ale nie je to až tak jednoznačné, ako keď automobily vytlačovali konské povozy na začiatku 20. storočia. Rovnako ako vtedy, aj dnes stále panuje nedôvera používateľov a slabá infraštruktúra (vtedy chýbajúce benzínové stanice).

Podľa Zellmera tak elektrické motory budú doplňovať tie spaľovacie, avšak dňa, kedy spaľovacie motory úplne zmiznú z ciest, sa nedožijeme takmer na istotu. V takej Afrike alebo častiach Ázie je to ešte menej pravdepodobné. Elektromotory tu budú stále viac a viac rozšírenejšie, avšak zvuku viacvalcových motorov sa jednoducho nemusíme vzdať, aspoň nie na najbližších niekoľko desiatok rokov. Minimálne Porsche v tom má s 911-tkou jasno. Ja som na tom podobne. Elektromobil je perfektná alternatíva, avšak netreba z neho robiť nutnosť, bez ktorej sa nezaobídeme.

Zdroj: motorauthority.com