Zdrojom informácií je Amedeo Felisa.

Felisa považuje preplňovanie a priame vstrekovanie paliva za správnu cestu získavania výkonu pri rozumnej spotrebe. Podľa jeho slov je veľmi ťažké získať určitý výkon z atmosférických motorov. Automobilka však plánuje pridávať turbo len k osemvalcovým motorom. Väčšie V12 ostanú verné svojej konštrukcii.

Z rozhovoru je však možné vyčítať, že nasledujúca verzia Californie dostane práve turbo motor. Novinka medzi nás príde koncom roka 2014.

Budúcnosť turbo motorov je zrejmá. Postupne prenikajú pod kapoty bežných automobilov a do vrcholového športu (F1). Výnimkou nebudú ani superautá.

Nová California dostane turbo.

Keďže dnešné podmienky vedú automobilky k znižovaniu emisií za každú cenu, logicky vyvstáva otázka, či Ferrari plánuje k turbo motorom pripojiť hybridné pohonné ústrojenstvo. Odpoveď znie: „Nie.“

Za týmto rozhodnutím stojí najmä skúsenosť s LaFerrari. Jeho existencia ukázala, že táto cesta nie je správna a pre bežné Ferrari je nevhodná. Felisa hovorí, že automobilka nepotrebuje elektromotor ani na odstránenie turbo diery. Údajne to dokáže urobiť inak. Pravdepodobne lepšie.

Posledná a neprekvapujúca správa na záver. Ferrari neplánuje vyrábať SUV. Našťastie. Výrobca nechce ísť cestou zvyšovania predajov, pretože by sa z jeho áut stala masová záležitosť. A typ SUV by k tomu rozhodne dopomohol.

Zdroj: topgear.com

Prečítajte si aj:  Žlté LaFerrari? Už jazdí v Mugelle

Ferrari SUV by mohlo vyzerať takto. Našťastie nebude.