Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Upravený 3,8 litrový šesťvalec z Nissanu GT-R.

Infiniti tvrdilo, že v tomto sedane použije najvýkonnejšiu pohonnú jednotku, akú kedy vo svojej histórii vyrobilo. Teraz však vieme povedať, že toto tvrdenie bolo trochu zavádzajúce, pretože do priestoru pre pohonnú jednotku putuje 3,8 litrový dvojito preplňovaný šesťvalec z Nissanu GT-R.

Infiniti je síce súčasťou značky Nissan, no táto jednotka nepochádza priamo z dielní tejto luxusnej divízie. Pravdou však ostáva, že technici Infiniti sa v agregáte pohrabali a dostali z neho ešte o 26 koní viac. Celkový výkon teda predstavuje 424 kW (576 k) spolu s krútiacim momentom 600 Nm. Eau Rouge to teda z 0 na 100 km/h dá za 4 sekundy a maximálne vás odvezie rýchlosťou 300 km/h. Nissan GT-R je síce rýchlejší a má lepšie zrýchlenie, stále však musíme myslieť na to, že v tomto prípade ide o sedan.

Názov Eau Rouge pochádza zo slávnej vlásenky nachádzajúcej sa na belgickom okruhu Spa-Francorchamps.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Problémom však ostáva, že Q50 Eau Rouge však stále ostáva len konceptom a zatiaľ nikto nevie s určitosťou povedať, či sa vôbec niekedy do sériovej výroby dostane. Výroba by totiž vôbec nebola lacná záležitosť. Táto verzia sedanu má karbónový bodykit, ktorého aerodynamika vznikla s ohľadom na poznatky z Formuly 1. To znamená, že Eau Rouge má s obyčajnou Q50 spoločných len veľmi málo dielov.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Infiniti vstúpi medzi prémiové kompakty

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov