Jaguar svoj model I-Pace pomaly pripravuje na sériovú podobu, už ho testovali nielen v uzavretých skúšobných areáloch, ale aj na verejných komunikáciách. Čo by ste však povedali na športovo ladenú verziu SVR? Jaguar totiž nad touto verziou podľa webu Autocar uvažuje.

Športovo ladené elektrické SUV? Nuž, doba sa mení.

Síce zatiaľ nie je reálne potvrdená, čo však nie je, môže byť. Podľa šéfa plánovania produkcie Jaguaru, Hanna Kirneru, sa značka môže zamerať skôr na rozloženie hmotnosti na 50:50 a neuprednostniť čo najlepšie zrýchlenie.

Jediný problém môže byť zvuková stránka. Tá v prípade elektromobilu bude na bode mrazu. I keď na druhej strane, ohromujúca akcelerácia za „zvuku“ ticha môže byť tiež zaujímavá. Podľa Kirnera mohli spraviť elektromobil so zrýchlením na 60 mph (96 km/h) za 1,8 sekundy, nemalo by to však až taký zmysel. Zákazník by si takéto zrýchlenie vyskúšal raz alebo dvakrát a viac by to nevyužil. Taktiež bežní vodiči nie sú na takéto extrémne čísla vôbec trénovaní. Uvidíme teda, či skutočne nejaká športová verzia elektrického I-Pace príde.

Zdroj: carthrottle

Elektromobil a SUV, to je Jaguar I-Pace. Športovo ladená verzia môže dostať prívlastok SVR, avšak bude bez poriadneho zvuku.