Jaguar vždy vyrábal športové modely, ktoré mali petrolheads v obľube. S príchodom novších generácií sa začali objavovať verzie kombi, modely so vznetovými motormi alebo nedávno aj prvé SUV značky.

Vďaka 90 kWh lítium-iónovej batérie má predpokladaný dojazd až 500 km, čo je hodnota blízka modelom od Tesly.

A doba ide ďalej, Jaguar sa prispôsobuje, a tak nedávno predstavil svoj prvý elektromobil. Ten v nedávnych dňoch už oficiálne pustili do premávky a Jaguar tak mohol predstaviť prakticky posledný známy oficiálny dizajn elektromobilu.

Podľa automobilky má elektromobil maximálny výkon 298 kW (400 k) a krútiaci moment vrcholí hodnotou 700 Nm. Jaguar I-Pace využíva elektromotory na oboch nápravách. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h má byť blízke k hodnote 4 sekundy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vďaka 90 kWh lítium-iónovej batérie má predpokladaný dojazd až 500 km, čo je hodnota blízka modelom od Tesly. S 50 kW DC nabíjacou stanicou dosiahne pri nabíjaní prázdny akumulátor 80 % zo svojej kapacity za menej ako 90 minút.

Budúcnosť automobilizmu sa naozaj blíži do doby, keď na kratších trasách budeme jazdiť elektromobilmi. Aj tie automobilky, ktoré boli donedávna známe svojimi športovými modelmi, prichádzajú na trh s elektromobilmi. Aký na to máte názor vy? Keď už máme na trhu SUV od Jaguaru, elektromobil nemusí byť až taká zlá voľba. Prídeme však o zvukový prejav spaľovacieho motora a to je škoda.