Volkswagen dodnes vyrábal autá len na 1 výrobnej linke, okrem luxusných SUV Cayenne tu však vyrábal aj malé elektromobily od Škody, SEATu či VW. To už však od dnes neplatí a výroba už prebieha na dve zmeny. A to aj napriek tomu, že niekedy sa bude pracovať v noci.

JLR odštartoval výrobu 18. mája 2020, a to po takmer 2-mesačnej odstávke. Naposledy totiž vyrábali pod Zoborom autá 20. marca 2020. Výroba má byť postupná a štartuje sa s jednou zmenou s vozidlami Defender a Discovery.

Najdlhšie od prerušenia výroby už beží továreň v Žiline. Kia odštartovala výrobu 24. apríla 2020, na dvojzmennom režime však nevydržali dlho a od 20. do 23. apríla 2020 mala pre problémy s dodávateľmi odstavenú celú továreň. Tento 2-zmenný režim by mal fungovať minimálne do konca júna 2020 a ďalej sa uvidí.

Na 100 % to zatiaľ nie je

Všetky 4 automobilky tak na Slovensku už spustili svoju prevádzku, avšak stále nejdú na 100 % svojej produkcie. Všetko závisí od dopytu, ktorý je stále na nízkych číslach. Predaje sú totiž na veľmi nízkej úrovni a ich návrat do predkrízovej doby bude trvať ešte veľa mesiacov.