Vyzerá ako Ferrari California, ale nie je to Ferrari California. Toto je replika postavená na Mercedese SL 500 pomocou kitu od DNA West Coast.

Čo by ste povedali na repliku Ferrari California? A teraz nemyslím roadster zo 60-tych rokov, ale jeho modernú interpretáciu, ktorú automobilka vyrábala od roku 2008. Auto je takmer na nerozoznanie o originálu a iba trénované oko si všimne niektoré malé odlišnosti v tvare karosérie. Potom ale nastúpite a dostanete facku. Nesedíte vo Ferrari ale v Mercedese. Môžete mať na volante čierneho koňa a na priehradke nápis California, toto jednoducho Ferrari California nie je. Repliku postavili pomocou kitu od DNA West Coast a ako základ použili piatu generáciu Mercedesu SL 500 (R230). Pod kapotou teda namiesto 4,3 litrového V8 Ferrari s výkonom 338 kW hučí 5,0 litrový V8 Mercedes s výkonom 225 kW.

Ferrari California replika

Replika Ferrari California od DNA West Coast je takmer na nerozoznanie od originálu

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Auto je momentálne na predaj na eBay UK a majiteľ za neho chce 39 950 libier, čo je približne 55 200 eur. Pre porovnanie skutočné Ferrari California na britskom eBay začína na cene 90 000 libier (asi 123 000 eur).