Prehľadnosť

Na úvodnej stránke webu treba najprv vybrať, či chcete automobily, alebo výrobný program žilinskej prevádzky. Rovnako to má riešené aj web Volkswagenu. Do konfigurátoru sa tiež dostanete veľmi ľahko, priamo na hlavnej stránke je v pravej hornej časti odkaz naň. Môžete sa však doň dostať aj priamo z jednotlivých modelov. Na začiatok si môžete vyfiltrovať autá podľa typu (mestské, rodinné, MPV atď.) Následne ste v menu jednotlivých modelov, kde si najprv vyberáte výbavu.

Aspoň pri výbere farby a kolies mohli obrázok auta zväčšiť.

Každá jednotlivá línia výbavy má hneď pod sebou rozpísané dostupné motory. Ešte hore nad tým je obrázok auta, ktorý si môžete otočiť spredu a zozadu. Tlačidlom Ďalej sa dostanete na ďalšiu úroveň Dizajn. Bohužiaľ, veľkosť obrázka zostáva rovnaká, teda aj keď si meníte farbu alebo kolesá, automobil nie je veľmi detailne spracovaný a nemáte možnosť si ho zväčšiť.

V pravej časti stále vidíte výslednú sumu.

Rýchlosť odozvy

Ďalšou časťou sú možnosti, kde si zvolíte rôznu príplatkovú výbavu. Rýchlosť odozvy je skutočne na vysokej úrovni, je to však spôsobené slabou grafickou stránkou konfigurátora. Tu si zvolíte príplatkovú výbavu, balíky. Ku každej položke je takzvaná informácia, avšak veľmi toho navyše nezobrazí. Napríklad taký balík po rozkliknutí zostane stále ako „balík“, bez detailnejších údajov. Čiže buď je to nedokončené, alebo akosi zbytočné...

Vynútené kombinácie

Jednotlivé preklikávanie medzi výbavou je skutočne rýchle, vďačí za to aj malému množstvu možných príplatkových prvkov. Vynútené kombinácie tu nie sú, nenašiel som nič, kde by sa jedna položka vylučovala s druhou. V pravej časti je stále k dispozícii náhľad s výslednou cenou a príplatkovými prvkami.

Pri rozkliknutí výbavy je k dispozícii málo údajov.

Poslednou časťou je Súhrn. Tam si môžete nájsť predajcu, zarezervovať si testovaciu jazdu, alebo si pozrieť súhrn príplatkových prvkov. Nenájdete tu však cenník auta, ani brožúru, čo je škoda. Tiež grafická stránka je na nižšej úrovni. Ak si však na grafike nepotrpíte, odmení sa vám veľmi rýchlou odozvou, čo je koniec koncov pre užívateľa príjemnejšie.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Kia: 8/10.

Aj v konečnom súhrne vidíte jednotlivé časti, za ktoré platíte.