Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa dostanete ľahko hneď z úvodného menu stránky. Je to jednoduchšie, ako sa preklikávať cez rôzne modely alebo ďalšie úrovne. Najprv si teda zvolíte, o ktorý konkrétny model máte záujem. Následne pokračujete na výber motoru a prevodovky.

Na začiatku si môžete filtrovať pohon.

V tomto prípade si najprv môžete odfiltrovať verzie, o ktoré nemáte záujem. Následne si vyberiete líniu výbavy, kde si vyberiete z presných verzií, prípadne si pozriete aj sériovú výbavu. Užitočné. Potom prechádzate cez lakovanie exteriéru, kde však nevidíte po výbere farby aj náhľad auta, musíte „scrollovať“ hore, čo je trocha nepraktické.

K dispozícii je aj sériová výbava.

Pri farbách musíte vždy rolovať hore, aby ste videli náhľad auta.

Rýchlosť odozvy

V celom konfigurátore som nezaznamenal žiadne oneskorenie alebo spomalenie, výber medzi farbami, kolesami, či prvkami výbavy bol rýchly. Po výbere kolies a interiéru pokračujete na samotné prvky výbavy, ktoré si tiež môžete filtrovať.

Vynútené kombinácie

Vynútené kombinácie sú pri SEATe menej bežné, ale nájdete ich aj tu. Pri každej takejto položke svieti výkričník a po vybratí položky vám systém ponúkne, čo si musíte kúpiť navyše. Pri každej rozsiahlejšej položke máte k dispozícii aj obsiahlejší popis.

Pri položke, ktorá potrebuje k nákupu ešte inú, je vždy priradený výkričník a následne vám konfigurátor ukáže možnosti, ktoré máte.

Posledným krokom sa dostanete k záveru, kde si môžete pozrieť auto na celej obrazovke s 360-stupňovou kamerou, máte tam popísané vašu príplatkovú výbavu, taktiež aj sériovú, vytlačiť si vašu konfiguráciu alebo nájsť predajcu. Škoda len, že už nezostal priestor na priamy odkaz na cenník. Až na pár maličkostí je tento konfigurátor skutočne užívateľsky veľmi príjemný a „nezáľudný“.

Hodnotenie slovenského online konfigurátora Seat: 9/10