Prehľadnosť

Na začiatku sa do menu konfigurátora nedostanete z hlavnej stránky. Je tam síce odkaz na „Zostavte si svoju Toyotu“, avšak to je len porovnanie modelov s výbavou. Musíte vojsť do menu modelu, tam kliknúť na hornej lište na odkaz „Viac“, a ten vám ponúkne konfigurátor. Nateraz zle umiestnené a prakticky bohom zabudnuté. To sa však môže zmeniť aj našim prispením a návrhmi na zlepšenie. Na druhej strane, Toyota asi vie, že jej zákazníci konfigurátor veľmi veľa nepoužívajú.

Rýchlosť odozvy

Vyberiete si líniu výbavy, pozriete si štandardnú výbavu a následne si vyberiete motor. Po jeho vybratí sa dostanete k výberu farby. Rýchlosť odozvy je perfektná, avšak nemôžete mať na jednej obrazovke naraz fotku auta aj dostupných farieb. Musíte si tak vybrať farbu a scrollovať hore, aby ste videli, ako vozidlo s novou farbou vyzerá. To je trocha nepraktické.

Naraz si zobraziť farbu a náhľad auta nemôžete.

Vynútené kombinácie

Hneď pod tým sú k dispozícii jednotlivé prvky výbav. Napríklad pakety majú aj rozdelené jednotlivé časti, tie majú pri sebe aj obrázky. Vynútené kombinácie u Toyoty prakticky neexistujú, takže s tým tu problémy vôbec nie sú. Ešte nižšie sú jednotlivé prvky z príslušenstva. Všetko prehľadné a ľahko pochopiteľné.

Časti paketov sú rozpísané a aj graficky rozkreslené.

Napravo sa vám stále zobrazuje výsledná cena auta. To je super. Rovnako ako v obchoďáku, priebežne máte prehľad, ako sa vám suma mení. Nakoniec tu je zhrnutie, kde zobrazia náhľad na auto, prvky za príplatok aj technické údaje či sériovú výbavu.

Celkovo je Toyota konfigurátor jednoduchý a mohol by byť skutočne najlepší. Dolu ho však zatiaľ zrážajú nedokončené veci, ako výber farieb alebo umiestnenie konfigurátora. Od nového roka to však bude celkom inak. No už teraz má jednu z najvyšších známok.

Hodnotenie slovenského Toyota konfigurátora: 8/10

Na záver vidíte náhľad na auto aj príplatkové prvky.