Prehľadnosť

Keďže Škoda patrí do koncernu VW, jej konfigurátor by mal byť veľmi podobný tomu od Audi a SEAT. To však nie je pravda. Do menu konfigurátora sa dostanete ľahko cez úvodnú stránku, tým sa vám otvorí nové okno v prehliadači. Na začiatku si vyberiete model, potom nasleduje línia výbavy. Pri nej máte napísané aj niektoré najdôležitejšie prvky, ktoré dostanete v sérii.

Veľké obrázky sú skvelé.

Rýchlosť odozvy

Nasleduje výber farby exteriéru, kde vôbec nemáte pocit, že by bol konfigurátor spomalený. Práve toto je úroveň, v ktorej niektoré konfigurátory začínajú „sekať“. K dispozícii máte aj pekný veľký náhľad, škoda že chýba 360° natočenie. Často sa mi tiež stávalo, že pri zmene farby alebo kolies sa náhľad na aute nezmení, musíte si zväčšiť fotku a až vtedy je zmena viditeľná aj na obrázku.

Vynútené kombinácie

Už pri výbere interiéru vás limitujú iné veci a prichádzajú k slovu vynútené kombinácie. U Škody s tým problém nie je, konfigurátor vás okamžite upozorní na nutnosť voľby inej položky a dá vám na výber. Je zaujímavé, že až skoro na konci, tesne pred voliteľnou výbavou, vám konfigurátor ponúkne na výber motorizáciu. To je odlišné od iných konfigurátorov.

Vynútené kombinácie nie sú skryté.

Príplatkové prvky majú aj rozšírené informácie.

V príplatkovej výbave máte k dispozícii aj rozšírené informácie o položkách aj s obrázkami. Nakoniec máte na výber z doplnkových služieb záruky a samotné zhrnutie vašej konfigurácie. Vidíte tam základnú cenu auta, cenu príplatkov, jednotlivé príplatkové položky, štandardnú výbavu a aj okamžité vozidlá k odberu. Škoda, že chýba cenník. Až na pár drobností je konfigurátor na vysokej úrovni, umiestnenie výberu motora skoro na konci konfigurácie je pre niekoho výhodou a pre niekoho nie, závisí to od preferencií jednotlivca.

Hodnotenie slovenského online konfigurátora Škoda: 8/10

Záver konfigurácie.