Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa dostanete aj priamo z hlavnej ponuky automobilky. Najprv si vyberiete typ karosérie, o ktorú máte záujem. Následne si vyberiete konkrétny model, dokonca máte pri nich aj napísané rozmery auta. Hneď potom si vyberiete z jednotlivých línii výbavy, kde si môžete pozrieť aj sériové prvky. Za prehľadnosť teda palec hore, môžete si tiež pozrieť obrázky auta z rôznych uhlov, prípadne v interiéri. Až po tomto všetkom si vyberáte motor.

Rýchlosť odozvy

Následne pokračujete na výber farby, kde sa vám na jednej obrazovke zobrazujú dostupné farby aj veľký obrázok auta, čo je super. Vôbec pritom nemáte pocit spomalenia konfigurátora, stále je veľmi svižný. Pri kolesách a interiéri je to rovnaké, takže palec hore. Potom pokračujete cez jednotlivé volanty alebo dekoratívne lišty a až nakoniec sa dostanete k príplatkovým prvkom.

Farby aj kolesá sa zobrazujú zároveň na jednej obrazovke s náhľadom na auto.

Balíky majú možnosť rozkliknutia jednotlivých prvkov.

Vynútené kombinácie

Najprv prechádzate balíkmi. Pri každom máte k dispozícii náhľad, čo balík obsahuje. Taktiež vynútené kombinácie tu existujú a Volvo konfigurátor vás na nich jednoznačne upozorní. Takže aj v tomto kroku je konfigurátor veľmi prepracovaný.

Vynútené kombinácie vám konfigurátor hneď zobrazí.

Nakoniec sa dostanete na záverečné zhrnutie. Tam máte k dispozícii náhľad na vaše auto, výslednú cenu, možnosť pozrieť celú sériovú aj príplatkovú výbavu. Tiež tu vidíte emisie CO2 alebo spotrebu paliva. Ak by som mohol niečo vytknúť, je to len chýbajúci cenník na konci konfigurácie. Ináč je Volvo konfigurátor perfektne spracovaný a patrí k tomu naj, čo je na Slovensku k dispozícii.

Hodnotenie slovenského online konfigurátora Volvo: 10/10