Renault je jedna z mála značiek, kde sa jednoduchšie dostanete k cenníku ako ku konfigurátoru. Cenníky sú totiž dostupné priamo z hlavnej stránky výrobcu, konfigurátor, bohužiaľ, nie. Pre niekoho je to výhoda, pre iného nie.

Najprv si vyberáte výbavu a potom motor.

Prehľadnosť

Ako som spomínal, do menu konfigurátora sa treba dostať cez jednotlivé modely, kde v malej hornej lište je položka konfigurátor. Ako keby sa za konfigurátor hanbili. Najprv si vyberáte líniu výbavy, následne motorizáciu. Máte tu napísaný zoznam motorov, avšak bez aspoň základných technických vlastností.

V nasledujúcom kroku sa dostanete k obrázku auta a vyberáte si farbu, kolesá a čalúnenie vášho modelu. Pri prepínaní medzi jednotlivými úrovňami konfigurátora to ide veľmi rýchlo, nič vás nezdržuje, v tomto ohľade je to užívateľsky skvelé.

Vynútené kombinácie vám hneď konfigurátor oznámi.

Rýchlosť odozvy

Nikde v celom konfigurátore som sa nestretol s tým, žeby bol problém s rýchlosťou. Všetky kroky fungovali perfektne a bez problémov som dokázal za chvíľu prejsť celý konfigurátor. Ďalej prechádzate do sekcie s položkami za príplatok.

Vynútené kombinácie

V tomto prípade som pri možnosti vynútených kombinácií vždy zaznamenal hlášku o tom, že treba niečo zmeniť. Napríklad pri kolesách konfigurátor napísal, že musíte pre konkrétne disky zmeniť líniu výbavy.

Pri prechádzaní paketov vidíte aj samotné položky z neho, ak je niektorá vec dostupná len s nižším stupňom výbavy, konfigurátor vám to najprv oznámi. Prakticky skoro žiadne položky, ktoré sú dostupné k vami vybranej výbave, sú medzi sebou kombinovateľné, bez nejakých komplikácií. V poslednom kroku máte možnosť si zarezervovať testovaciu jazdu, vidíte tam jednotlivé príplatkové prvky a aj samotné sériové položky. Škoda však, že ako ste si mohli cenník na začiatku ľahko prezrieť, tu vám k dispozícii nie je.

Celkovo je konfigurátor rýchly, jednoduchý, a takmer skoro nič mu nie je možné vytknúť.

Hodnotenie slovenského online konfigurátora Renault: 9/10

Nakoniec je k dispozícii zoznam príplatkov, sériovej výbavy a pár detialov.