Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa z hlavnej obrazovky nedostanete. Teda dostanete, ale musíte „scrollovať“ úplne dole, kde vám Peugeot vyberie 3 najobľúbenejšie autá z ponuky, pri ktorých je aj odkaz na konfigurátor. Zaujímavosťou je, že hneď na začiatku je odkaz na cenníky a brožúry, väčšinou to je skôr naopak, a teda konfigurátor na hlavnej stránke a cenníky schované „hlbšie“.

Keď si vyberiete auto, máte tam aj odkaz na konfigurátor. Najprv máte k dispozícii línie výbavy a potom motor. Môžete si tiež najprv filtrovať motor a prevodovku, ale len v rámci výbavy, jednoducho vám konfigurátor odfiltruje motory z ďalšieho kroku, o ktoré nemáte záujem. Pri každej výbave máte aj pár prvkov, ktoré sú „ťahúňmi“ danej výbavy. K dispozícii je pri motore aj pár detailov, ako výkony, krútiaci moment či zdvihový objem.

Rýchlosť odozvy

Farbu si zvolíte v ďalšej časti, trocha neprakticky však po výbere farby musíte ísť vyššie, aby ste videli náhľad auta. Rýchlosť pri prechádzaní v menu je naozaj perfektná, nie je tu žiadne čakanie ani načítavanie novej stránky. V poslednom kroku si volíte príplatkovú výbavu.

Vynútené kombinácie

Tú máte rozdelenú do kategórií. Ak je napríklad rozsiahlejší balík, môžete si ho rozbaliť a zistiť, čo všetko obsahuje. Ak je niektorá položka nekompatibilná s inou, jednoducho si ju nemôžete zaškrtnúť. Ani som v konfigurátore nenašiel položku, ktorá by bola naviazaná na inú a vyžadovala spojenie.

Nakoniec sa dostanete do posledného menu, kde máte k dispozícii možnosť uložiť konfiguráciu, všetky príplatkové prvky, ktoré ste si zvolili, alebo technické parametre k autu. Škoda len, že práve tu nie je odkaz na cenník alebo brožúrku. Keďže je však konfigurátor prehľadný, rýchly, tak až na pár drobností je s ním práca bezproblémová.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Peugeot: 9/10