Prehľadnosť

Do konfigurátora sa dostanete ľahko cez hlavné menu v pravej časti obrazovky. V ňom sa vám zobrazia aktuálne dostupné autá na konfiguráciu, od malej Micry po veľký X-Trail. Napríklad taký Nissan 370Z si nakonfigurovať nemôžete, k dispozícii je len cenník. Najprv máte k dispozícii líniu výbavy a až následne výber motora.

Najprv si volíte líniu výbavy a potom motor.

Pri motore máte k dispozícii aj pár technických údajov. Pri výbere farby máte vľavo znázornené farby a vpravo na veľkej časti obrazovky celé auto, ktoré si môžete jednoducho otáčať a k tomu aj zväčšiť na celú obrazovku, čo je veľké plus.

Obrázok auta si môžete nechať zobraziť na celú stránku.

Rýchlosť odozvy

Medzi jednotlivými menu sa pohybujete veľmi rýchlo, čo je ďalšie plus. Žiadne spomalenie ani nič podobné. A to je grafika na vysokej úrovni. Ďalej sa dostanete k voliteľnej výbave, kde si vyberáte medzi balíkmi a samotnými prvkami. Vidíte tam aj všetky sériové balíky, ktoré v nižších výbavách máte za príplatok.

Vynútené kombinácie

V prípade konfliktov medzi jednotlivými výbavami vás konfigurátor upozorní, čo musíte odstrániť, respektíve do ktorej línie výbavy sa späť dostať. Ďalej máte k dispozícii príslušenstvo od výrobcu a nakoniec sa dostanete do posledného kroku s výsledkom vašej konfigurácie.

Zmeny vám dá konfigurátor jasne vedieť.

V ňom máte celkovú cenu za auto, kalkulačku financovania, obrázok auta, ale aj možnosť stiahnuť si cenník. K dispozícii je aj technická špecifikácia a štandardná výbava. Ak to mám zhrnúť, prakticky som nenašiel žiadnu zlú funkciu, žiadne zaváhanie, jednoduché kroky, upozornenie na všetko, skvelá grafika. Prakticky mu nie je čo vytknúť. Aj preto dostáva tú najlepšiu známku.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Nissan: 10/10

V celkovom súhrne vidíte detaily o aute.