Do menu konfigurátora sa dostanete priamo z hlavnej stránky. Nie je tam však stále svietiace tlačidlo Konfigurátor, ale na stále rolovacom okienku so všetkými modelmi si počkáte na svoj obľúbený a stlačíte Konfigurátor. Je to trochu neprehľadné, pretože samotný začiatok konfigurátora je súčasťou bežnej stránky.

Prehľadnosť

Pod samotným modelom máte základnú charakteristiku, po výbere verzie máte možnosť si vybrať medzi motorom. Ďalej je to prevodovka a postupne sa vám zobrazí veľký náhľad auta. Zaujala ma poznámka 2 kolesá. Čo to má znamenať? Žeby ste si mohli kúpiť rôzne disky dopredu a iné dozadu? Alebo vám predajú auto len s dvoma kolesami? Vôbec nie. No vyjadriť zámer, že si vyberáte medzi predokolkou a štvorkolkou, sa dá iste aj lepšie.

Výber farieb je skutočne pekne grafický.

Následne sa dostanete do samotného konfigurátora v novej stránke. Máte tu možnosť zapnúť svetlá na obrázkovom aute, očakával by som však, že pozadie sa zmení za tmavé. Na pravej strane máte na výber medzi jednotlivými balíkmi typickými pre Mini, ako Salt, Chilli a podobne. Tu už však prechádza konfigurátor do angličtiny, aj keď nie úplne celý. Kazí to však celkový dojem.

Rýchlosť odozvy

Veru, pri prechádzaní menu nie je najlepšia. Výber farby je tiež trocha pomalší, avšak veľkosť obrázka auta to kompenzuje. Ďalej sa dostanete cez podzložky exteriéru na interiér, pakety a tak ďalej. Každý balík sa vám rozklikne s popisom položiek, avšak každá sa dá zvoliť aj zvlášť. Trocha prekomplikované a skutočne nie príliš užívateľsky prívetivé.

Vynútené kombinácie

Tie síce sú, avšak konfigurátor pri takých položkách upozorní na pridanie alebo odobratie položky. Mini totiž môžete nakonfigurovať tak individuálne, že takmer neexistujú 2 rovnaké autá (samozrejme myslené obrazne).

Na konci máte k dispozícii sumár príplatkových položiek, niekoľko obrázkov a aj pár technických údajov. Máte k dispozícii aj brožúru s katalógom, vytlačiť si vašu konfiguráciu alebo zvoliť financovanie. Konfigurátor Mini je pre užívateľa komplikovaný a ani rýchlosť nie je jeho silnou stránkou. V oblasti grafiky je skvelý a rovnako má body za upozornenie na vynútené opcie.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Mini: 7/10