Prehľadnosť

Do menu konfigurátora vstúpite aj priamo cez hlavnú stránku, kde vpravo hore zvolíte Konfigurátor. V ňom si zvolíte konkrétny model, na začiatku vidíte všetky modely aj graficky vedľa seba. V ďalšom kroku vidíte veľký náhľad na auto a postupujete nižšie na líniu výbavy. Obrázok si môžete rotovať, čo chválim. Úplne vpravo máte stále k dispozícii aj odkaz na testovaciu jazdu alebo brožúru.

Obrázok auta si môžete rotovať do rôznych smerov.

Úplne dole si volíte líniu výbavy, čo je však strašne neprehľadné, nakoľko rolovací strom nepokračuje, ale obrazovka sa zasekne tak, že vidíte z každej línie výbavy asi tak ¼ z celého priestoru obrazovky. Veľmi zle vyriešené. Ku každej výbave vidíte sériové položky a ďalej pokračujete na motor.

Pri čítaní prvkov výbavy budete musieť rolovať len úplne spodnú časť obrazovky.

Rýchlosť odozvy

Medzi jednotlivými krokmi musíte až nezvyčajne dlho čakať na systém, kým sa načíta, čo pri takto jednoduchom konfigurátore je prekvapujúce. Idete si zvoliť motor? Rovnako ako v prípade výbavy, vidíte len časť rolovania úplne dole, jednoducho graficky nezvládnuté. Pri voľbe farby alebo diskov kolies to až tak neprekáža, ale pri voľbe opcií už zase áno.

Pri vyberaní kolies alebo farby interiéru a exteriéru to nevadí.

Vynútené kombinácie

No, opcie je silné slovo, ide skôr o program príslušenstva, ktoré vám do auta nainštaluje alebo dorobí aj priamo predajca, všetko dôležité tak máte už zahrnuté v línii výbavy, pre ktorú sa rozhodnete. Pridávanie je jednoduché a v tomto kroku skutočne nehrozia žiadne vynútené kombinácie.

Aj jednotlivé doplnky máte znázornené len v úplnej spodnej časti obrazovky.

Ak si napríklad zvolíte velúrové aj gumové koberčeky, jednu položku vám konfigurátor vždy vyhodí. Na záver je tu zhrnutie, kde si môžete pozrieť nakonfigurované príslušenstvo, sériovú výbavu alebo technické údaje, avšak opäť len v spodnej tretine obrazovky. To je dosť veľký problém a pritom ide o veľmi jednoduchý a užívateľsky príjemný konfigurátor. Ani to preklikávanie medzi jednotlivými krokmi by tak nevadilo, ako práve spomínané zobrazenie výbavy a motorov len v spodnej časti obrazovky.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Mazda: 7/10

Na konci máte k dispozícii ako obvykle technické informácie, v tomto prípade však detailnejšie.