Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa dostanete aj priamo z hlavnej stránky, stačí na pravej lište vybrať Konfigurátor, kde si budete môcť vybrať z jednotlivých modelov od Mitsubishi. Ďalej pokračujete cez základnú masku s výbavou, motorom a dosť prekvapivo hneď aj farbou exteriéru a interiéru. Škoda len, že príplatok za ňu je napísaný malým písmom.

Výbavu si zvolíte v druhom riadku, podľa nej sa tiež volí motor s prevodovkou a nakoniec interiér. Veľa možností na výber však nemáte. Hneď pod tým máte cenovú ponuku, teda cenu za verziu vidíte až po zvolení výbavy a motora. Trocha zbytočne komplikované.

Rýchlosť odozvy

Keďže konfigurátor prakticky nepozná „preklikávacie“ okná a podobne, rýchlosť odozvy je blesková a nie je s ňou žiaden problém. Chválim, že stále máte na bočnej lište k dispozícii cenník. Výbava na želanie sa nachádza o kúsok nižšie a aj keď sa vám zdá, že je jej veľa, drvivá väčšina je skôr príslušenstvo ako výbava z fabriky.

Zakliknúť si môžete aj dvoje disky, čo inde je samozrejme vylúčené.

Vynútené kombinácie

Prakticky nič také tu neexistuje. Dokonca si môžete v konfigurátore zvoliť aj 17- aj 18-palcové disky, čo u iných výrobcov jednoducho nejde. Z fabriky totiž dostanete vždy len 1 disky, ďalšie máte k dispozícii ako príslušenstvo u predajcu.

Dokonca som si tu všimol také drobnosti na výber, ako je sada na opravu laku v spreji. To som u iných výrobcov priamo v konfigurátore nikdy nenašiel. Nižšie pod príplatkami máte sériovú výbavu a ešte nižšie rozsiahle technické údaje. Stále máte k dispozícii výslednú cenu za konfiguráciu a možnosť dopytovať priamo dealera. Konfigurátor Mitsubishi je skutočne jednoduchý a prehľadný, prakticky až na pár drobností nemá výraznú chybu.

Celkové hodnotenie slovenského online konfigurátora Mitsubishi: 9/10