Dávnejšie malo Porsche slovenskú stránku vcelku oklieštenú. S narastajúcou klientelou ju však viac užívateľsky spríjemnilo, postupne prišiel čas aj na konfigurátor. Ten aktuálne nie je k dispozícii, keďže je však unifikovaný, ukážeme si príklad na nemeckej verzii.

Najprv si vyberáte farbu a kolesá.

Prehľadnosť

Do menu konfigurátora sa viete zo stránky dostať priamym linkom, čo je užívateľsky jednoduchšie. Na začiatku máte k dispozícii náhľad na auto (efektný aj s prostredím) a začínate konfiguráciu s vonkajším lakovaním a kolesami. Máte aj náhľad auta z rôznych uhlov, prepnutie do interiéru alebo vymazanie pozadia, ak by vás náhodou rušila príroda.

Celý systém konfigurácie spočíva v tom, že na začiatku rolujete len lištou úplne vpravo a obrázok exteriéru alebo interiéru vám stále zostáva zobrazený, a to na väčšiu časť obrazovky. Toto je vskutku perfektné ovládanie, intuitívne a stále vidíte zmenu, ktorú v konfigurátore vykonáte.

Aj zmeny interiéru sa vám hneď zobrazia.

Rýchlosť odozvy

Tá je aj napriek veľkým obrázkom skutočne bleskurýchla. Na nič prakticky nečakáte, behom zlomku sekundy sa položka pridá a taktiež uvidíte zmenu na veľkom obrázku. Aj keď idete nižšie až na exteriérové prvky, stále sa vám zobrazí v náhľade auta konkrétna zmena. Skvelé.

Vynútené kombinácie

Tak takýchto kombinácií máte u Porsche neúrekom, je to predsa nemecká značka a tie to majú v obľube. Ale ani tu nie je žiaden problém. Ak sa niektorá položka vylučuje s inou, bez problémov vám ju konfigurátor zobrazí, že ju musíte odstrániť, prípadne ďalšiu dokúpiť a až po vašom odsúhlasení sa to zmení. Žiadne zaškrtávanie položiek bez vášho vedomia.

Vynútené kombinácie vás nikde nezaskočia.

Na konci máte k dispozícii ešte originálne príslušenstvo, výpis sériovej výbavy, ale aj technické dáta, ktoré niekedy nemáte vôbec k nahliadnutiu. Posledné zhrnutie vám zobrazí jednotlivé príplatkové prvky, môžete si konfiguráciu uložiť, vytlačiť, ale chýbal mi tu samotný cenník alebo brožúra. Aj napriek tomu však Porsche konfigurátor v ničom nesklamal a zaslúži si tú najvyššiu známku. Prémiové značky by si z neho mohli brať príklad.

Hodnotenie online konfigurátora Porsche (nemeckého): 10/10