Rodinný rýchlik

Leon R ST priamo nadväzuje na 5-dverový hatchback Leon R. Ten je na Slovensku takisto mimoriadne raritný. Nádherná šedá je doplnená medeným znakom Seatu, otvormi pre prívod vzduchu, kolesami a doplnkami v interiéri. Okrem farebnej kombinácie dodáva výrazne agresívny vzhľad aj rozšírené blatníky a zadný difúzor doplnený štvoricou koncoviek výfuku. Vo vnútri nechýba volant potiahnutý alcantarou, športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy. Okrem toho vás a vašu rodinu určite poteší batožinový priestor s veľkosťou 587 litrov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pod kapotou pradie 2,0-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 221 kW (300 k) a 400 Nm. Na stovku vďaka pohonu všetkých štyroch kolies a DSG prevodovke Leon R ST vystrelí za 4,9 sekundy. Ručička tachometra sa zastaví na hodnote 250 km/h. Z tejto rýchlosti vás bezpečne a hlavne rýchlo zastavia 4-piestikové 370 mm brzdy Brembo. A ako čerešnička na torte, o bublajúci výfuk sa postará špeciálne upravená výfuková sústava.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ak teda chcete mať kombi, ktoré len tak na ceste neuvidíte a zaistiť to, že deti do školy nebudú nikdy meškať, Leon Cupra R ST je pre vás ako stvorený. Cena začína na 34 760 € s bohatou základnou výbavou. Ak by ste sa však ulakomili na karbónové bočné prahy dverí za 8 802 € a metalický lak za 601 €, dostanete sa na výslednú sumu 44 163 €. A to už je celkom riadna pálka.