Postavený bol na objednávku anonymného zákazníka, ktorý chcel po McLarene niečo špeciálne. Značku má zjavne v obľube, v garáži mu už totiž stojí McLaren F1, Mercedes-Benz SLR McLaren a samozrejme 12C. Mať Veyron je medzi milionármi už štandard, jednokusové Ferrari arabských šejkov tiež už nie sú tak výnimočné... Oslovil teda britskú automobilku s požiadavkou postaviť niečo unikátne s odkazom na dizajn klasických áut ako 1961 Facel Vega, 1953 Chrysler D'Elegance Ghia, 1959 Buick Electra, či 1939 Mercedes-Benz 540K alebo 1971 Citroën SM. Nápad vznikol nejaké tri roky dozadu, teda predtým, než bola spustená produkcia 12C. Zákazník si nechal navrhnúť vzhľad auta od interných dizajnérov McLarenu, ktorý potom postavil v súťaži proti externým záujemcom byť autorom tohto projektu. Vyhral však "domáci" dizajnér Hong Yeo.

Je to ako obliecť do fraku Usaina Bolta. Nebude z neho aristokrat, i keď sa tak usilovne tvári...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov

Výsledný dizajn je celý v šesťdesiatych rokoch so súčasným spracovaním a štýlom. Materiály nie sú nič iné než karbón a hliník. Interiér je požičaný z MP4-12C, potiahnutý kožou Harissa Red Nappa s detailmi z niklu a titánu. McLaren síce nezverejnil cenu, ale klebety hovoria o 7,000,000 dolároch. Ohľadom techniky sa dá predpokladať, že hmotnosť sa pohybuje niekde u 1400 kg a výkon motora je 460 kW (616k).

Aký máte názor na toto auto vy? Je pekné, má to štýl. Nepôsobí však trocha na silu to, že obliekli superšport do príliš elegantného kabáta? Na luxusné retro auto v tomto štýle je McLaren jednoducho príliš malý, a ani interiér príliš neladí svojím poňatím k celku. Je to ako obliecť Usaina Bolta do fraku. Vyzerá fajn, ale nie je to aristokrat, i keď sa snaží vyzerať ako jeden z nich...