Speedtail ako nástupca F1?

Testovací kúsok mal označenie XP2 a na test maximálnej rýchlosti ho zobrali viac ako 30-krát. Za volant sa posadil Kenny Brack, testovací jazdec McLarenu, a Speedtail/XP2 prevetral na dráhe dlhej takmer 5 km. Pokorenie hranice 400 km/h znamenalo len jedno. Speedtail je najrýchlejším McLarenom a titul si berie od legendárneho modelu F1, ktorý ho držal od roku 1994, čo je naozaj úctyhodné. 

Hypercar Speedtail je po P1 aj druhým hybridným modelom značky. S extrémnou dĺžkou cez 5 m (5137 mm) je zároveň aj najdlhším autom, aké automobilka vyrobila. Speedtail, ako už jeho meno aj napovedá, bol stvorený pre maximálnu rýchlosť. Odpovedá tomu aj jeho aerodynamický tvar a podľa McLarenu je to aerodynamicky efektívnejšie auto, ako hociktorý z predošlých modelov. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„Speedtail je naozaj unikátne auto, ktoré stelesňuje priekopníckeho ducha McLarenu a dokonalo ilustruje naše odhodlanie pokračovať v stanovovaní nových kritérií pre superšporty a hyperauta,“ tvrdí Mike Flewitt, CEO McLarenu.

Na tomto aute nie je výnimočná len aerodynamika, unikátne sedenie v strede, či obrovský výkon, ale aj cena. Tá dosahuje šialené 2 milióny eur, no ani to záujemcov neodradilo a všetkých 106 kusov, ktoré budú vyrobené, už pozná svojho majiteľa. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

S ukončením posledných testov oficiálne začala produkcia Speedtailu. K prvým majiteľom by tak mal prísť vo februári 2020

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: autocar.co.uk