Pán Alan Aldridge a jeho práca patria medzi to naj, čo môžeme nájsť v celej histórii britského umenia

Meno Alan Aldridge získalo na lesku a popularite počas rokov 1960 až 70.  Počas kvetinovej éry maľoval Alan booklety takým umelcom ako napríklad Beatles, The Rolling Stones, The Who, alebo aj Elton Johnovi. Dnes pracuje v Los Angeles.

Ani na Mini nekreslil Mr. Aldridge po prvý krát. Premiéru si „odbil“ v roku 1965, keď svojimi nenapodobiteľnými maľbami skrášlil klasický Mini Cooper, ktorý zdobil obálku Sunday Times Magazine.
 
Terajšie Mini Aldridge Special je vyzdobené viacerými umeleckými variáciami, v ktorých je možné nájsť mužské aj ženské črty presne tak, ako tomu bolo aj v roku 1965. Ešte unikátnejším robí tento zjav rôznorodý farebný podklad napoly modrý a zvyšok ružový. Symbolika, ktorá jasne naznačuje príslušnosť spätú s pohlavím.    

Pán Alan Aldridge a jeho práca patria medzi to naj, čo môžeme nájsť v celej histórii britského umenia. Preto si veľmi ceníme našu spoluprácu a sme hrdí na to, že Alan zanechal kúsok seba aj na ďalšom Mini. Tieto slová uznania vyslovil manažér značky Mini vo Veľkej Británií Andy Hearn.      

V roku 2009 oslávi značka Mini polstoročie svojej existencie. Prezentácia touto formou je najlepšia, akú si mohli v Mini želať. 

<p>Mini Alan Aldridge</p>