Nové BMW 2 kupé sme vám už predstavili. Fanúšikovia BMW však určite čakajú na ten top model z tejto triedy, teda BMW M2 kupé. To by malo zotrvať pri manuálnej prevodovke, pohone zadných kolies a pritom mať aj nízku pohotovostnú hmotnosť. Práve tá je hlavným bodom negatívnych názorov na nové M3 a M4.

Odlišné dizajnom voči 2ke kupé

Podľa možných obrázkov a z fotiek testovacích áut by mohlo byť trocha zrejmé, aké veľké „ľadvinky“ bude mať. Tie budú pravdepodobne orientované na šírku, namiesto na výšku ako pri M3 a M4. Teda odlišnosť voči bežnej 2ke kupé tu bude. Dôvodom by mohlo byť chladenie, ktoré si očividne nový motor S58 vyžaduje.

Aj v najmenšom BMW M2 by mohol v silnejšej verzii Competition alebo CS dosahovať okolo 368 kW (500 k), čo je na veľkosť a triedu tohto auta skutočne unikát. Určite prídu k slovu aj širšie blatníky, špeciálne M zrkadlá či 4 výfuky. Viac informácií budeme vedieť určite už pred premiérou, ktorá je plánovaná na budúci rok. Voči „ťažkej“ M3 či M4 by tak M2 mohla byť tým autom, ktoré fanúšikovia a zákazníci od BMW v tomto segmente chcú. Celkom tak ako to platilo doposiaľ o súčasnej generácii.

Zdroj: bmwblog.com