Nové BMW M2 bude skutočne výnimočné auto. Pohon zadných kolies, manuálna prevodovka, trojlitrový zážihový radový šesťvalec. Po veľmi vysokej hmotnosti M4 tak snáď M2 zostane v rozumných hodnotách, avšak nárast hmotnosti nie je vylúčený. Karbónová strecha by mala pomôcť kompenzovať nárast hmotnosti, avšak auto bude určite ťažšie, ako predchodca.

Základ s 331 kW (450 k)

Podobne ako iné M modely, aj M2 by malo prísť okrem "bežného modelu" aj vo verzii Competition, CS a nie je vylúčené CSL. V štandardnom prevedení by malo mať už 331 kW (450 k) a cez 540 Nm. Taká CS by mohla dosahovať 368 kW (500 k). Ako opcia k manuálnej prevodovke bude klasická 8-stupňová automatická, teda s hydrodynamickým meničom - s dvojspojkami už BMW v modeloch M skončilo. Údajne by mala M2ka prísť aj s ponukou programu Individual v oblasti lakovania, čo bolo doteraz dostupné len pre väčšie modely.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na trhu v II. polroku 2022

BMW M2 by mala prísť do predaja koncom budúceho roka, kupé verzia 2-ky by však mala debutovať už tento rok a mala by samozrejme využívať zadný pohon. Uvidíme, ako sa s nastavením auta pohrajú chlapci z BMW M, verím však, že pôjde o jedno z posledných hravých BMW súčasnosti.

Modernizácia X4

A čo nová, teda presnejšie modernizovaná X4? Na prvých „skicách“ od ruského webu Kolesa by nemala novinka prísť so spojenými prednými svetlami s „ľadvinkami“. Avšak samotné obličky už budú dizajnovo prepojené medzi sebou.

Zmeny budú skôr decentné

Zmeniť by sa mal aj tvar LED svetiel s denným svietením či predný a zadný nárazník. Aké zmeny nastanú v interiéri, je zatiaľ otázne. Podľa zdroja by nemala byť ale zmena príliš výrazná. Ponuka motorov zostane rovnaká, rozširovať sa budú skôr elektrifikované verzie. Do výroby by mala X4 spolu s X3 prísť už v auguste.

Zdroj: motor1, bmwblog