Tento rok Volvo vyrobí 750 kusov.

Ak sa už tešíte na to, ako jeden kus skončí u vás v garáži, tak vás musím sklamať. Tento rok to takmer určite nebude. Výroba je prísne limitovaná. V roku 2014 brány továrne opustí len 750 kusov. Tie zamieria do Švédska, Holandska, Švajčiarska, Veľkej Británie, Kanady, USA a Japonska. Zvyšok Európy a sveta si bude musieť počkať.

„Sme veľmi radi, že prvé vozidlá opúšťajú továreň. Spolu s Polestar sme zažili vzrušujúcu cestu od rysovacej dosky až po skutočne dokončený produkt vyrábaný na našej linke,“ povedal Magnus Hellsten, viceprezident Car Manufacturing Europe spoločnosti Volvo Cars.

Polestar Performance je dvorným tuningovým domom značky Volvo. Fanúšikovia značky však na ostrý model čakali dlho.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Volvo S60 a V60 Polestar poháňa trojlitrový radový šesťvalec s výkonom 257 kW (349 k) a maximálnym krútiacim momentom 500 Nm. Výkon prechádza na predné, prípadne všetky, kolesá prostredníctvom medzinápravovej spojky Haldex a šesťstupňovej samočinnej prevodovky.

Akcelerácia z 0 na 100 km/h prebehne za 4,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je štandardne obmedzená na 250 km/h. Všetky kusy budú stáť na 20 palcových kolesách, ktoré Volvo obuje do pneumatík s rozmermi 245/35. Výrobca samozrejme vyladil aj podvozok.

Poznávacím znakom vozidiel Polestar je nebíčkovo modrá farba. V tomto prípade však automobilka použije aj striebornú, čiernu a bielu.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Volvo S60 Polestar dopĺňa kombi. Privítajte V60 Polestar!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov