Tu, vďaka aplikácii určenej pre Android aj Apple, ju nielen ľahko privoláte, ale automaticky poskytne aj informáciu o vašej presnej polohe. Prípadne si pomoc pri slabom signáli, alebo biednej baterke môžete privolať pomocou SMS, ktorá tiež obsahuje info o vašej polohe.

Oveľa zaujímavejšou službou vhodnou na každý deň (ak máte mobilný internet) sú vždy aktuálne dopravné informácie priamo z operátorského pracoviska. Tie vznikajú v spolupráci so Slovenským Rozhlasom a jeho programom Zelená vlna. Spravodajstvo je doplnené o všetky známe obmedzenia na cestách. POMOC NA DIAĽNICI prináša aj zistenia možnosti oddychu, či pohľad cez diaľničné kamery pre overenie parkovacích kapacít na čerpacích staniciach s odpočívadlami, čo ocenia hlavne vodiči kamiónov.

Mobilnú aplikáciu POMOC NA DIAĽNICI nájdete v Google Play alebo App Store.

Užitočným obohatením sú turistické atrakcie v rámci Slovenska, ktoré môže motorista využiť na ceste za cieľom. Informácie o turistických lokalitách čerpá od Slovenskej agentúry pre cestovný ruch. Aplikácia je doplnená o všetky potrebné kontakty, aktuálne správy a informácie pre zabezpečenie vyššej bezpečnosti dopravy na diaľniciach. 

Pre správnu funkčnosť aplikácie je potrebné si v mobilnom telefóne zapnúť GPS a taktiež pripojenie na internet. Motoristi by nemali používať aplikáciu pri šoférovaní. 

Diaľničná patrola

NDS spustila službu Diaľničná patrola v apríli 2015. Odvtedy najazdilo 15 vozidiel Diaľničnej patroly viac ako 1,8 milióna kilometrov. Posádky patroly pomohli doteraz vyše 11 500 vodičom. Zasahujú na viac ako 700 km diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007.
 
Diaľničná patrola pomôže pri:
výmene kolesa a nahodení rezervy,
poruche,
zabezpečení odťahu,
nedostatku pohonných hmôt,
zabezpečení stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením.