Ak chcete mať istotu, že vaše auto je bezpečné, tak Volvo V40 je jasná voľba.

Ak chcete mať istotu, že vaše auto je bezpečné, tak Volvo V40 je jasná voľba.

Euro NCAP udeľuje percentuálne hodnotenie každého auta v štyroch oblastiach. Ide o bezpečnosť dospelej posádky na predných sedadlách, bezpečnosť detí na predných a zadných sedadlách, ochranu chodcov a úroveň elektronických bezpečnostných systémov.

Volvo V40 získalo za ochranu dospelej posádky 98%. Ochrana detí ma 75%, ochrana chodcov 88% a bezpečnostné systémy až 100%. Tento výsledok znamená jasných 5 hviezdičiek. V minulom roku Euro NCAP otestovalo 44 áut, z ktorých až 33 dostalo plný počet hviezdičiek. Spoločnosť bude postupne sprísňovať udeľovanie tak, aby plný bodový zásah nebol pre všetkých samozrejmosťou. Po novom do testovania zaradia prítomnosť automatického brzdenia alebo adaptívneho tempomatu.

Švédi vždy kládli dôraz na bezpečnosť svojich áut. V prípade Volva V40 sa im podarilo dosiahnuť najvyššiu úroveň v celej histórii.

V kategórii supermini zvíťazil Renault Clio, malé rodinné autá patria Volvu V40, z väčších rodinných áut je najbezpečnejšie BMW 3, medzi MPV zvíťazil Fiat 500L a Ford B-Max, menšie SUV majú za kráľa Ford Kuga, väčšie SUV Hyundai Santa FE, medzi dodávkami zvíťazil Ford Transit Custom.

Na opačnej strane rebríčka skončili dve testované autá, ktoré získali len 2 hviezdičky. Doslova nebezpečné sú kompaktné SUV Jeep Compass a dodávka Renault Traffic.

Zdroj: hnonline.sk

Prečítajte si aj náš test Volva V40.