Kia Stonic bude mať svetovú premiéru primárne online. Reálne ju masovo uvidíme až na autosalóne v septembri.

Po predstavení Hyundaiu Kona, ktorý nesie citroenovské dizajnové prvky, som sa obával, čo vymyslia v druhej automobilke. Pri prvom letmom pohľade som však milo prekvapený. Žiadna extravagancia sa nekoná. Na aute sa nenachádza nič, čo by sa výrazne odlišovalo od súrodencov.

Je veľmi pravdepodobné, že vzhľad novinky si budú môcť zákazníci individualizovať, najmä čo sa týka farebných kombinácií. Tých má byť vyše 20. Na fotkách vidíme celkom vydarenú kombináciu sivej s oranžovou. Tú zároveň môžeme vidieť aj na častiach obloženia palubnej dosky, či na prešití sedačiek a lakťovej opierky.

Mnohé prvky v interiéri pochádzajú z aktuálnych modelov. To nie je vôbec na škodu, práve naopak. Interiér pôsobí jednoducho a funkčne, ale po stránke dizajnu mu nie je čo vytknúť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov
Prvé Kia Stonic prídu k zákazníkom na jeseň 2017. 

Rozdiely oproti 4165 x 1800 x 1550 mm rozmerom súrodenca Hyundai Kona budú len minimálne. Rázvor 2600 mm nezmenia. Pod kapotou budú na výber ako benzínové, tak naftové motory. Motorová paleta bude začínať na motore s objemom 1,0 T-GDI, pokračovať bude cez 1,25 a 1,4 litrové benzínové jednotky. Nadšenci nafty budú môcť siahnuť po 1,6ke. Niektoré vybrané trhy budú mať k dispozícii aj dvojlitrový benzínový motor. O ktoré trhy pôjde zatiaľ nevieme. Priaznivou správou je aj to, že sa príplatok bude k dispozícii aj pohon všetkých kolies. Verzie s pohonom predných kolies majú vzadu vlečenú nápravu, tie s pohonom 4x4 zákazník dostane automaticky viacprvkovú zadnú nápravou.
 

Predstavitelia automobilky vsádzajú na tohto nového koňa veľa. Predpokladajú vysoké predajné úspechy medzi už nie úplne malou konkurenciou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Zdoj: CarsCoops