Najprv Golf, potom ostatní

Dôvodom je odloženie predstavenia nového VW Golf. Ten sa musí pasovať so značnými elektrickými problémami. Volkswagen sa totiž ubral cestou, ktorú vydláždil Mercedes triedy A, a postihujú ho nečakané problémy. Môže za to hlavne neustále pripojenie k internetu. Technologický oriešok sa technikom nepodarilo rozlúsknuť včas, takže nový Golf na autosalóne vo Frankfurte neuvidíme. To zároveň znamená, že Octavia tam nebude takisto. Nedá sa očakávať, že bude technologicky rovnako pokročilá, ale VW nedopustí skoršie predstavenie ako hlavný Golf. Obe novinky tak spoznáme na samostatných prezentáciách.

Nová Octavia sa už intenzívne testuje

O úroveň lepšia

Veľkosť novej Octavie zrejme opäť narastie. Prednedávnom predstavená Scala stojí síce na lacnejšej verzii platformy MQB, ale jej rázvor je až 2 649 mm. To sa už nebezpečne približuje Octavii. Nová verzia platformy MQB tento bolehlav vyrieši. Rovnaká platforma, akú má nový Golf, prinesie ešte viac miesta na zadných sedadlách a takisto porastie aj objem batožinového priestoru.

Návrh od motor1.com

Škoda by chcela priniesť Octavii aj viac prestíže. Preto napríklad očakávame v interiéri virtuálne budíky spojené s veľkou dotykovou obrazovkou podobne ako pri Scale. Celkovo by tak mal pôsobiť solídnejšie a v rámci štandardov luxusnejšie. Návrh stránky motor1.com nám približuje aj dizajn očakávanej novinky. Podľa najnovšieho dizajnového jazyku budú dominovať ostro rezané hrany. Predné svetlá dostanú v drahších výbavách LED svietenie a to isté platí aj o zadných svetlách. Šíp v zadnej časti nahradí nápis Škoda.

Návrh od Avarvarii

Šanca, že novú Octaviu spoznáme ešte tento rok, je viac ako pravdepodobná. Najprv by sa mala ukázať verzia liftback a o nejaký čas aj obľúbené kombi. V predaji ju už takmer s istotou uvidíme až budúci rok.

Zdroj: motor1.com, autonews.com