Najprv Superb. Ten je na trhu od roku 2015, teda by si už tento rok zaslúžil modernizáciu. I keď tá menšia už prebehla napríklad s novým infotainmentom, na dizajnovú sa stále čaká. A práve s ňou by mohol dostať napríklad predné LED svetlá.

Plug-in hybrid Superb

K tomu by to mal byť tiež prvý model Škody, ktorý príde s určitou formou elektrifikácie. Keďže jeho bratom je Passat, môžeme očakávať rovnakú techniku ako v prípade Passatu GTE, teda plug-in hybrid, 1,4-litrové TSI a elektromotor a systémový výkon 160 kW (218 k).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nová Škoda Octavia V

Nová Škoda Octavia je už na obzore, veď aktuálna generácia je tu od roku 2013. Premiéru si Škoda naschvál načasovala na tento rok. Meno Octavia totiž oslavuje 60 rokov od prvej pôvodnej Octavie. Tá novodobá prišla až v roku 1996. K tomu má prísť nový Golf 8. generácie, nový Seat Leon a pravdepodobne aj Audi A3, teda autá stojace na rovnakej modulárnej platforme.

Niečo sa už šušká aj o motoroch. Do ponuky by mal prísť aj výkonnejší 2,0 TDI s výkonom 150 kW (204 k), ktorý by mala dostať vznetová Octavia RS. K tomu má VW pracovať na vznetovom motore odvodenom od 1,5 TSI. Každopádne, Škoda plánuje do roku 2022 predstaviť 30 nových áut, vrátane elektrického Citigo a úplne prvého výlučne elektromobilu. Uvidíme, kedy to bude.

Zdroj: autoevolution