Určite si pamätáte, keď výrobcovia pri rôznych Greenline, Edition Dynamics, Bluemotion a podobných eko verziách siahali aj po odlišných diskoch z dôvodu lepšej aerodynamiky, nižšej neodpruženej hmoty, a teda celkovo k pár centom ušetreným pri najazdených xy km.

Samozrejme, sú to extrémy, avšak úspory na viacerých miestach zrazu prinesú celkový lepší výsledok. To je znateľné teraz aj pri elektromobiloch. BMW pre svoje nové verzie iNext a i4 predstavilo nové dizajnové kolesá, ktoré by mali znamenať lepšie vlastnosti.

Už na novom modeli iX3, ktorý predstavia tento rok, ukážu kolesá zo série Aerodynamic Wheel. Tie majú priniesť zníženie odporu vzduchu o 5 %. Spolu s nízkou hmotnosťou kolies má klesnúť celková spotreba len vďaka nim o 2 %, teda o 0,4 kWh/100 km a predĺžiť tak dojazd o 10 km.

S nižšou hmotnosťou prichádzajú aj lepšie jazdné vlastnosti, nižšie neodpružené hmoty umožnia priniesť radosť z jazdy v určitom slova zmysle aj pre elektrické modely. A ako sa vám páčia podobné dizajnové kreácie? Vyjadrite sa v diskusii.

Zdroj foto: BMW

UPREDNOSTNILI BY STE MENŠIU SPOTREBU PRED DIZAJNOM KOLIES?
  • Áno ( 21% )

     

  • Nie ( 79% )

     

Odpovedalo 42 ľudí