Volvo sa chváli dlhodobou tradíciou praktických a najmä bezpečných automobilov, na ktorú nadviaže aj s novým veľkým kombi V90.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Automobilky sa radi pýšia bohatou a úspešnou históriou. Len predvčerom sme vám priniesli zaujímavé video o histórii modelov Ford RS a ich spojitosť s novým hot-hatchom modrého oválu. Dnes prinášame podobne ladenú správu od Volva. Športové modely tu však nehľadajte. Volvo sa chváli dlhodobou tradíciou praktických a najmä bezpečných automobilov, na ktorú nadviaže aj s novým veľkým kombi Volvo V90.

Dlhá história kombi Volva

Prvým kombi od Volva bol typ Duett z roku 1953. Ďalšie praktické auto prišlo v roku 1962 s názvom 221 alebo Amazon. Veľmi známy je aj model 1800, ktorý nesie karosériu Shooting-Brake, teda trojdverové kombi. Medzi ikonické autá značky patrí jednoznačne hranatý typ 245, ktorý v 70. rokoch predefinoval bezpečnosť automobilov. Švédi vyrábali túto hranatú „krabicu“ dlhých 19 rokov! Posledné veľké Volvo 960 so zadným náhonom zase stálo pri zrode mena V90. Ďalšie švédske kombi rozvírilo vody motoršportu. Volvo postavilo pretekársky špeciál v karosérii kombi 850 pre sériu BTCC. Na cestnej verzii 850 T-5R spolupracovalo pri vývoji aj Porsche. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: tlačová správa

Fotky: autofans