Pôjde o dvojmiestny roadster s mini čelným sklom a poriadnou dávkou výkonu. Nepôjde o klasický roadster. Vysúvacia strecha bude chýbať. Za dažďa sa teda s týmto autom nepovozíte. Zatiaľ čo model Senna bol navrhnutý pre maximálny pôžitok na okruhu a Speedtail pre maximálnu rýchlosť, GT Superlight bude zameraný na jazdu po bežných cestách (nepredstavujte si naše cesty, skôr nejakú francúzsku riviéru). Meno GT Superlight napovedá, že by mohlo ísť aj o ľahšiu a výkonnejšiu verziu nového McLarenu GT. Avšak ako bude nový roadster McLarenu vyzerať je relatívne otázne. McLaren zverejnil len jednu fotku bočného profilu auta, jemne zahalenú v tme.

Po zosvetlení fotky sa dá na aute rozoznať tvarovo o niečo viac detailov.

McLaren GT

Najľahší McLaren, aký vyrobili

McLaren GT Superlight bude pod kapotou skrývať motor twin-turbo V8 s objemom 4 litre. Výkon by mal byť na úrovni McLarenu Senna, a teda 589 kW (800 k). Všetkých 800 tátošov pôjde na zadok cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku. Podvozok bude z uhlíkového vlákna, pričom samotný McLaren tvrdí, že pôjde o najľahšie auto, aké kedy vyrobili. McLaren Senna so svojou „detskou váhou“ (1 198 kg) tak bude musieť uvoľniť miesto na piedestáli novo prichádzajúcemu hypercaru. 

Cena? Medzi 820 000 a 2 300 000 eur

Cena zatiaľ nie je známa, no mala by sa pohybovať medzi cenovkami modelov Senna a Speedtail, teda medzi 820 000 a 2,3 milióna eur. Vcelku veľký interval. Limitovaný počet kusov, 399, bude mať pravdepodobne v budúcnosti za následok nárast jeho ceny.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na bližšie informácie ohľadom novinky McLarenu čakáme, budeme vás informovať.

Zdroj: cars.mclaren.com