To, na čo sa pozeráte je konceptom len podľa mena. BMW už x-krát dokázalo, že koncepty/projekty, ktoré na autosalónoch predstavuje sú v drvivej väčšine takmer sériové verzie.

Novú generáciu F12 kupé radu 6 postavili v Mníchove na báze novej generácie BMW radu 5, známeho ako typ F10. Dizajn v sebe nesie mnoho prvkov, ktoré BMW predstavilo na koncepte Grand Coupé v prvom polroku na autosalóne v Pekingu. Interiér je vzdušnejší než majú aktuálne verzie, no vidno v ňom mnoho prvkov, ktoré už majitelia a priaznivci značky poznajú z aktuálnych typov. Netradičným je silne asimetrický dizajn stredovej konzoly podstatne orientovanej na vodiča, nový displej navigácie a množstvo prvkov kombinácie lešteného hliníka a dvojfarebnej kože, ktoré sú o niekoľko krokov nad aktuálnou ponukou sériových modelov. Špeciálnu pozornosť si zaslúži nový návrh volantu.

BMW pred parížskou premiérou nechce oficiálne prezradiť žiadne technické podrobnosti, je to predsa len "koncept". Z návrhu sa však dá čítať, že nová 6ka bude ešte nižšia a širšia než je aktuálna generácia. Sériová verzia má byť v predaji začiatkom budúceho roka. Pred letom by mala byť známa aj verzia cabrio, typ F13. Pod prednou kapotou budú radové a prepĺňané verzie motorov R6 a V8. Najvýkonnejší model M6 medzi nami asi nebude skôr než v r2012, no dá sa predpokladať, že ho bude poháňať biturbo V8 s objemom 4,4 l s výkonom min. 555 k - známy z modelov X5 M a X6 M.