Porsche 911 Speedster

Porsche 911 Speedster

Základ Speedsteru je rozšírená karoséria modelu Carrera 4 (+44mm na zadnej náprave) avšak poháňané sú len zadné kolesá. Pod zadnou kapotou nájdeme klasický plochý 6 válec o objem 3.8 litra, ktorý je spriahnutý so 7.st PDK prevodovkou. Sériovou výbavou je v tomto prípade podvozok Porsche Active Suspension Management (PASM) ale aj Porsche Ceramic Composite Brakes (PCCB), teda keramické brzdy. Tá nádherná modrá farba má názov Pure Blue a bola špeciálne namiešaná len pre tento moderný Speedster. Fakt krásna. V prípade požiadavky vám však automobilka dodá toto auto aj v čisto bielej farbe. Bez príplatku.

Parametre Speedsteru nám jasne dávajú najavo, že toto nie je len také obyčajné Porsche s pózerským zovňajškom. Ono je naozaj iné a výkony vôbec nezaostávajú za jeho drsným výzorom:


Motor 3.8 boxer, 6 valcov
Výkon 408k (300 kW) a 420Nm
Prevodovka 7 st. PDK
Zrýchlenie 0-100 km/h 4.6 s
Top speed 303 km/h
Hmotnosť 1540kg

Interiér Porsche 911 Speedster

Interiér Porsche 911 Speedster

A teraz šup na promo video, kde je Porsche 911 Speedster v pohybe a hlavne pekne nahlas. Zvuk plochého 6 valca má skutočne niečo do seba, najmä ak vám jeho "spev" netlmí pevná strecha. Jeho charakteristický prejav sa snáď nedá pomýliť s ničím iným...