Polícia SR už pred časom avizovala, že vzhľadom na rastúci počet dopravných nehôd a celkovo zlú disciplínu v premávke priostrí a bude voči účastníkom cestnej premávky páchajúcim priestupky nekompromisnejšia. Či je za touto náhlou „akčnosťou“ dopravnej polície len uvedený nepriaznivý stav, alebo aj niečo iné, je teraz bezpredmetné, faktom ostáva, že od dnes, teda od 1.októbra 2019, začína vo výraznejšej miere uplatňovať inštitút tzv. objektívnej zodpovednosti, kedy nemusí vodiča zastaviť a pokutovať na mieste, ale spolu s fotografiou mu pošle pokutu domov.

Vianočné pozdravy

„Od 1. októbra 2019 budeme vo zvýšenej miere využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov, vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti. Tým vám chceme opätovne pripomenúť striktné dodržiavanie všetkých dopravných predpisov. Čo nevidieť sú tu Vianoce a všetci si chcú sadnúť za jeden stôl živí a zdraví,“ hovorí k danej veci vyhlásenie polície.

Polícia tiež zdôrazňuje, že dopravné predpisy musia dodržiavať aj cyklisti a chodci. S rýchlym zotmievaním sa a skracujúcimi sa dňami rastie dôležitosť používania reflexných prvkov. Je preto možné, že sa pozornosť polície pri kontrolách sústredí aj týmto smerom, keďže s týmito účastníkmi objektívnu zodpovednosť nie je možné realizovať.

"Máme tu jeseň, to znamená, že aj svoje schopnosti pri vedení vozidla treba prispôsobiť počasiu. Už teraz vodiči zažívajú ranné hmly, čo okrem zlej viditeľnosti prináša aj zvýšené riziko šmyku na cestách. Ukončujú sa  poľnohospodárske práce, preto možno  častejšie stretnúť veľké pracovné stroje," píše sa ďalej v oficiálnej správe Ministerstva vnútra SR.