BMW začiatkom roka 2017 na veľtrhu elektroniky CES v Las Vegas plánuje predstaviť nový typ displeja, ktorý opäť predbehne konkurenciu. Novinku nazvali HoloActive Touch a pre tento typ to bude svetová premiéra.

BMW predstavuje novinku ako kombináciu Head-Up displeja s ovládaním gestami. K tomu displeju pridáva spätnú väzbu pre prsty ako od ovládania dotykových systémov. Prvýkrát tak budú môcť byť funkcie ovládané gestami aj s citeľnou odozvou.

BMW predstavuje novinku ako kombináciu Head-Up displeja s ovládaním gestami.

HoloActice Touch ponúkne farebný Head-Up displej, nie však v oblasti pred vodičom, ale vo výške stredovej konzoly. S kombináciou ovládania gestami a citeľnou odozvou tak možno pôjde o revolúciu v ovládaní systémov na palube vozidla. Nevýhodu bezdotykového ovládania, ktorá je v nulovej spätnej väzbe, tak môže novinka odstrániť.

Kamera deteguje pohyby rúk a sníma ich s prednastavenými virtuálnymi plochami. Ak sa spolu pretnú, je to podnet pre aktiváciu príslušnej funkcie. Bližšie informácie o spätnej väzbe však zatiaľ BMW nepredstavilo, musíme si počkať na výstavu CES. Každopádne je to možný upgrade súčasných dotykových systémov virtuálnymi, pri ktorých by si mohli užívatelia sťažovať na „nulovú“ spätnú väzbu.