2017 Suzuki Swift - prve foto

Obrázky verzií s volantom na pravej strane naznačujú ich pôvod v Japonsku.

Prvé info hovoria o tom, že nový Swift má automobilka predstaviť po lete tohto roka. S predajom modelu 2017 by mohli v niektorých krajinách začať ešte pred koncom tohto roka. Či medzi nimi bude aj Slovensko, ešte nie je isté. Swift sa však na náš trh nepochybne dostane, pretože tu patrí medzi najobľúbenejšie mená vôbec.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Typické črty ostali

Už na pohľad je zrejmé, že je to Suzuki Swift. Základná silueta karosérie je pre toto auto veľmi typická. Na druhej strane je po dlhšom pohľade tiež zrejmé, že ani jeden karosársky diel nie je so súčasnou 3. generáciou zhodný. Nové je všetko, čo robí autu tvár: predné a zadné svetlá, iná mriežka chladiča, väčšie vstupy vzduchu pri hmlovkách a nový prvok zatmavených C stĺpikov dávajú autu spolu so skrytými kľučkami zadných dverí pre 5-dverový model športovejší vzhľad.

2017 Suzuki Swift Sport - prve foto

Na prvom obrázku model Sport veľmi športovo nepôsobí. Určite je to však len dojem, každá generácia Swift Sport doposiaľ bola vzhľadom na cenu mimoriadne vydarená a úspešná. Toto Suzuki naozaj vie.

Základné verzie podľa všetkého dostanú 1.0 litrový 4-valec. Model Swift Sport má dostať 1,4 liter a rovnako ako súčasná generácia 6-prevodový manuál. Z uvedeného nie je zrejmé, či sa bude jednať o atmosférickú, alebo prepĺňanú verziu 4-valca dnes známu z modelu Vitara S. Swift Sport má prísť na trh uprostred roka 2017 a rovnako ako doposiaľ, dostane zásadne športovejšie nastavené pruženie, väčšie brzdy, ostrejšie riadenie, decentný kit karosérie a športové sedadlá vpredu. Boli by ste radi, keby bolo nový Swift Sport 1,4 turbo, alebo ste jednoznačne za atmosféru? Dajte vedieť v diskusii...

2017 Suzuki Swift - prve foto

Vnútri nemožno čakať žiadnu revolúciu. Na pohľad je zrejmé, že sa jedná o praktický a účelný interiér. Najväčšou otázkou tu bude kvalita materiálov a úroveň spracovania.