Dovozca značky Renault na Slovensko stanovil základnú cenu tohto ostrého drobca na veľmi milo prekvapujúcich 14 190 €.

Keďže sa jedná o väčšiu modernizáciu, ktorá má toto auto viac spojiť s novou tvárou renaultov tohto desaťročia, veľké konštrukčné či výkonové zmeny pri tomto drobcovi nemožno očakávať. Preto len pre pripomenutie. Renault Twingo R.S. poháňa ostrejší atmosférický radový 4-valec s objemom 1,6 l. Jeho maximálny výkon len 98 kW (133 k) pri 6 750 ot mnohí považujú za najväčší nedostatok tohto žihadielka. Motor ponúka primeraných 160 Nm pri 4 400 ot.

Srdcia fanúšikov si získava hlavne vďaka schopnostiam a nastaveniu podvozka. Práve vďaka nemu dokáže toto autíčko konkurenciu riadne popreháňať. Samozrejme, aj táto verzia ostane v ponuke aj s ostrejším podvozkovým nastavením Cup, ktorý je ešte tvrdší, nižší o 4 mm a ponúka sa so 17" diskami. Nadpriemerné spomalenie majú na starosti 280 mm predné kotúče a o slušnom rozložení váhy napovedajú až 240 mm zadné brzdové kotúče. Novinkou je jednoduchý onboard telemetry system pre viac info vodičovi počas ostrého jazdenia na uzavretých tratiach. Výrobca tvrdí, že modernizovaný model dokáže jazdiť v priemere len za 6,5 l na sto kilometrov.

Takto môže Twingo R.S. vyzerať vnútri

Takto môže Twingo R.S. vyzerať vnútri

Twingo R.S. je mimoriadne obľúbený model v celej Európe. Od svojho predstavenia v roku 2008 sa predalo vyše 10 000 kusov.
Takto na ceste...

Takto na ceste...

V ponuke sú pre novinku okrem tvarových zmien prednej a zadne časti aj špeciálna farba Sirius Yellow (v ponuke od mája 2012) zadný decentný spojler, pochrómované detaily pre hmlovky a nové 16" disky Emotion. Majiteľa vnútri potešia vyšívané nápisy na volante, sedadlách a prístrojovke a lesklo čierne detaily ako panel rádia, kaplička otáčkomera a prieduchy vetrania. Niektoré iné prvky ako horná časť volantu, časti operadla sedadiel, ovládač klimatizácie a otáčkomer budú v bielej farbe.

... a takto vyzerá špeciálna verzia Gordini R.S.

... a takto vyzerá špeciálna verzia Gordini R.S.

Samozrejme, modro-biele verzie Gordini sú vybavené špeciálnymi kombináciami farieb a materiálov. Zvonku prísna kombinácia modrého laku a dvoch bielych pruhov môže byť klientom pre vnútro doplnená o niektorú zo 4 volieb: Malte Blue, Glacier White, Pearlescent Black alebo Vif Red.