BMW M3 E30 vs BMW 1 Series M Coupé

BMW M3 E30 vs BMW 1 Series M Coupé

Foto ukazuje zadný difúzor vozu so štvoricou výfukov a efektné zadné svetlá. Žraločie prieduchy za prednými kolesami, ktoré vyzerajú naozaj super, ale majú podľa môjho názoru "tuningový" vzhľad a do produkčnej podoby sa nedostanú. Dávame mu však bod za vkus.

BMW 1 Series M Coupé

BMW 1 Series M Coupé

Prvé i keď veľmi hanblivé neoficiálne "odhalenie" absolvoval nový model v uliciach Paríža. Tam svetu ukázali iba časť predného a zadného nárazníku. A nejakú slečnu vďaka ktorej nevidieť, či už spomínané žraločie prieduchy naozaj auto má alebo si ich Jon Sibal šibalsky vymyslel..

BMW 1 Series M Coupé

BMW 1 Series M Coupé

Takže toľko nateraz vieme o dizajne malej šelmy. Mimochodom farebné prevedenie ukázané v Paríži sa nazýva Valencia oranžová metalíza a je jedným z troch variantov, ktoré si bude môcť zákazník vybrať. Ďalšie dve farby v ponuke sú čierna Jet a biela Alpine.

BMW 1 Series M Coupé

BMW 1 Series M Coupé

Poďme sa pozrieť "M1-ke" na zúbok a otvorme prednú kapotu. Poď ňou bude tempo jazdy udávať radový šesťvalec o objeme 3-litre. Silu do neho bude fúkať pre BMW trochu netypicky turbo. Motor je ďalší vývoj pohonnej jednotky pochádzajúcej z kupé Z4 sDrive35iS. Výkon sa odhaduje niekde medzi 335 až 350 konmi a krútiaci moment 450 až 500 Nm. To znie naozaj vyzývavo v aute ktoré váži 1500 kg. Motor má toľko výkonu, že šiesty rýchlostný stupeň zoberie bez frflania už od 1000 ot/min až do konca otáčok, t.j. maximálnej rýchlosti. Krásny záťah. Prevodovka bude klasická manuálna. Čiže možno sklamanie pre fanúšikov pádlovania, ale pod volantom nenájdete nič. Radiaca páka jednoducho bude na stredovom tuneli a bude sa ňou radiť až šesť stupňov. Odhadovaná akcelerácia na 100 km/h je 5 sekúnd a maximálna rýchlosť obmedzená na klasických 250 km/h. Auto má posed o desať centimetrov nižší než štandardná verzia a na zadnej náprave bude mať elektronicky ovládaný M-kový diferenciál ktorý bude garantovať obrovskú porciu trakcie v zákrutách. Jazdiť bude na 19" kolesách.

BMW 1 Series M Coupé

BMW 1 Series M Coupé

Novej "M1" sa vyrobí limitovaná séria 2700 kusov s cenou odhadovanou na 45,000Eur. Stojí za tie peniaze? Určite áno. So svojimi schopnosťami sa na zúbok sa pozrie oveľa silnejším súperom. Tešíme sa na prvé videá a testy.

zdroje informácií: worldcarfans.com / topspeed.com / autocar.co.uk