Štandardný Nissan GT-R Nismo nedokáže zajazdniť kolo na Nordschleife za 7:08.679. Nissan ho výrazne modifikoval, čím vytvoril Time Attack verziu s úpravami a špeciálnym nastavením na Nurburgring.

Auto, ktoré zdolá Nurburgring za 7:08.679 vyvinul Nissan špeciálne pre jazdu v zelenom pekle. Inžinieri vytvorili nastavenie ušité presne na mieru tomuto okruhu, čím vznikla Time Attack verzia Nissanu GT-R Nismo. V nej sedel Michael Krumm a aj ostatní piloti, keď sa snažili zajazdiť čo najrýchlejšie kolo na Nordschleife.

Nissan GT-R Nismo

Time Attack verzia je modifikovaný Nissan GT-R Nismo. Nissan čas svojho klenotu na Nordschleife nikdy nebral ľahkovážne a úpravy tomu zodpovedajú. Najviditeľnejšou úpravou je aerobalík. Väčšie krídlo a spojler produkujú viac prítlaku ako v štandardnej verzii. Nissan použil iné brzdové platničky a karbónové škrupinové sedadlá, ktorými ušetrili 50 kg. Upravili aj mapu riadiacej jednotky. Vymenili tlmiče, tie sú na prekvapenie mäkšie ako na štandardnej verzii. Odôvodňujú to hrboľatým povrchom Nordschleife.

Nissan GT-R Nismo

Najlepšie prichádza nakoniec. Všetky úpravy, ktoré automobilka použila na Time Attack verzii Nissanu GT-R Nismo si budú môcť zákazníci kúpiť. Tým pádom si zákazníci budú môcť upraviť Nissan GT-R Nismo do podoby, ktorá zvládne prejazd zeleným peklom pod 7:09.