Nový „ľudový“ elektromobil predstavila Tesla len nedávno a už ho aj stihla poslať do výroby. Podľa dostupných informácií už automobilka rozbehla jej výrobu a stihla kontaktovať prvých zákazníkov, ktorí si model Y objednali. Zdá sa, že Tesla skutočne zmenila taktiku a na rozdiel od minulosti už záujemcov nenaťahuje a nepokúša ich trpezlivosť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na trhu už v priebehu jari

K prvým zákazníkom by sa Tesla Y mala dostať už na jar 2020. Prvé informácie pritom hovorili, že to nebude skôr ako na konci roka 2020. Tesle výrazne pomohla čínska fabrika Gigafactory 3, až sa dostavia Gigafactory 4 v Nemecku, o Teslu Y nebudú mať núdzu ani európski zákazníci. Do Európy sa auto dostane samozrejme skôr, zatiaľ však len v obmedzených počtoch.

Zatiaľ sú k dispozícii len výkonnejšie verzie s dojazdom 504 km a štartovacou cenou 52 990 USD. Z 0 na 100 km/h sa táto verzia dostane za necelých 5 sekúnd. Ešte výkonnejšia verzia Performance zvládne zrýchlenie 0-100 km/h za 3,5 s. K dispozícii bude aj „ľudová“ verzia s dojazdom zníženým na 370 km a cenou okolo 30 000 USD. Tá však zatiaľ v ponuke Tesly nefiguruje.