Keď si pozriete súčasný výrobný program Mitsubishi a ich koncepty, je zrejmé, že ponuke kraľuje nízka spotreba, nie výkon a dynamika. V tomto kontexte nadpis článku asi nikoho nešokuje. No tiež nepoteší, je to ako keď vás začne bolieť brucho z jedla, na ktoré ste už zabudli. Chalani z austrálskeho Caradvice.com.au si na aktuálnom autosalóne v Tokiu vyhliadli šéfa značky a bez servítky na neho zaútočili otázkami ohľadne budúcnosti najznámejšieho Mitsubishi sveta.

2013 Mistubishi Lancer EVO X

Po 6 rokoch od predstavenia je predsa najvyšší čas na informácie o novej generácii Lancer EVO XI. Snáď o to viac, že fanúšikom a majiteľom Evolutionov v USA predajcovia už tretí rok opakujú zdrvujúcu, no evidentne nepresnú a snáď aj nepravdivú správu o tom, že posledné Mitsubishi Lancer EVO X bude ročník 2010. To isté malo platiť pre modely 2011, 2012 aj 2013... Mitsubishi USA teraz do predajní prináša znova mierne modifikovanú verziu 2014 a už sa šušká, že takto o rok ju bude nasledovať model pre r2015. Až v roku 2016 sa do predaja má dostať 11. generácia Lanceru EVO.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Niekoľko iných zdrojov naznačilo, že nová generácia si už bude nie len pre jazdnú dynamiku, ale hlavne pre lepšiu spotrebu a emisie pomáhať elektromotorom. Lancer EVO XI teda podľa všetkého bude full hybrid, no pod prednou kapotou má mať 4-valec 4B11T a stály pohon oboch náprav. Táto správa však pochádza ešte z roku 2010 a reflektovala istý stupeň vývoja nástupcu desiny, ktorá začala vznikať takto pred 8. rokmi štúdiou Concept X o dva roky neskôr doplnenou verziou Prototype X. Keďže o jeden a pol mesiaca je tu rok 2014, je zrejmé, že na novom type Lancer EVO XI v Japonsku nijako zvlášť tvrdo nemakajú.

To, samozrejme, dáva niekdajším, ale aj hŕstke stálych fanúšikov značky s troma diamantami v znaku dôvody na nárek a obavy pre rozšírenie skupiny už neexistujúcich skvelých a úspešných áut ako Galant, Eclipse, Pajero...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov