Mladá krv v štýle starších bratov

Nové XC40 vychádza jednoznačne z konceptu Volvo 40.1. Podstúpilo minimum zmien, najmarkantnejšie sú doplnené bežné spätné zrkadlá a klasické kľučky dverí namiesto ich futuristických príbuzných. Chrómu ubudlo, čo v konečnom dôsledku nie je na škodu veci.

Volvo 40.1 Concept. Sériová podoba nového XC40 sa príliš nelíši, rozdielom sú optické detaily.

Interiér kopíruje štýl starších a väčších bratov XC60 a XC90. Stredovému panelu dominuje centrálny dotykový displej, celok pôsobí oproti väčším typom menej luxusne a viac v „casual“ štýle. Nehovorím, že XC90 je pre starých pánov, novinka ale zaujme viac mladú generáciu a interiér tomu podľa prvých záberov odpovedá. Ľudia z Volva v minulosti vyhlásili zameranie interiéru aj na praktickú stránku. Napr. reproduktory nebudú integrované do dverí, prenechajú priestor väčšiemu úložnému priestoru. Vy tak miesto v dverách môžete využiť na laptop, alebo viac fliaš s vodou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Nová platforma zdieľaná s Geely

Volvo XC40 bude prvým autom postaveným na novej modulárnej globálnej platforme. Zdieľajú ju s vlastníkom Volva, čínskou automobilkou Geely. Detailný zoznam ponúkaných motorov nezverejnili, predsa len toto je neplánovaná "premiéra". Volvo však medzičasom potvrdilo prepĺňaný 1,5 litrový benzínový trojvalček. Silnejší bude štvorvalcový motor Drive-E. V ponuke bude aj plug-in hybrid „Twin Engine“ - ten spriahne vyššie spomenutý trojvalec s elektromotorom a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Diesel v ponuke pravdepodobne nebude.