Tam, kde niečo staré končí, začína niečo nové. Po vyhodení Clarksona z BBC s ním odišli aj Hammond a May. Angličania si vybrali nového moderátora, Chrisa Evansa. Novú 23. sezónu Top Gearu chce Evans robiť ináč ako slávna trojka a formát relácie zmeniť. Myslí si, že ak by to robil ako Clarkson, bola by to len kópia a nebol by lepší ako oni. Preto chce Top Gear zmeniť na svoj obraz.

Evans nechce kopírovať pôvodný formát Top Gearu

Evans na konferencii v Cannes povedal: „Budeme robiť veci odlišne, pretože musíme a chceme. Vo chvíli, keď načnete tému ‘Takže ja budem hlavná hviezda a tamto je môj kamarát a tam zase môj druhý kamarát’, hneď zistíte, že by sme robili presne to, čo oni (Clarkson, Hammond a May pozn. redakcie). Prečo by sme to robili?“

Chris Evans chce robiť Top Gear inak ako Clarkson s Hammondom a Mayom. Hovorí, že je sólový umelec a ide na vlastné triko.

Evans nechce kopírovať a uznáva, že pôvodná trojica moderátorov bola vo svojej práci brilantná. „Boli ako Bee Gees, no ja som teraz sólový umelec a idem na vlastné triko,“ dodáva a naznačuje, že to nemusí byť jediná zmena. Úprav sa dočkajú aj zábery zo štúdia, no Evans nechce hovoriť o detailoch: „Nemôžem vám povedať, ako sa zmenia, aj keď to viem, ale teraz o tom nemôžem hovoriť. Ponecháme veci, ktoré mám rád ja, moje deti a moji priatelia. Nebudeme meniť dobré na zlé, len aby sme to zmenili.“

Chris Evans hovorí, že je sólový umelec. Bude Top Gear moderovať sám?

Jediným, kto zostal z pôvodného Top Gearu, bude akurát Stig, ktorý bol v Cannes spolu s Evansom. Podľa moderátora máme so Stigom počítať aj v budúcnosti. Môžeme len čakať, ako Evans zmení Top Gear, zvlášť keď hovorí, že ide o najväčší job v jeho živote. Zostáva aj „naďalej vydesený“,  lebo podľa neho ak nemáte strach, tak nie ste ten pravý na pozíciu moderátora Top Gearu. Uvidíme, čím nás Evans prekvapí.

Zdroj: autoforum.cz